Némelyik marosvásárhelyi üzletben nem mernek megszólalni magyarul az eladók
Ráduly felidézte azt a történetet, amikor 2012-ben a tűzoltóság vörös csillagot helyezett ki a csíkszeredai szovjet hősök emlékművére. „Felhívtam a tűzoltóparancsnokot, és leordítottam a fejét: fél órája van, hogy levegye. A csillag el is tűnt. Kíváncsi vagyok, ki lesz az a székely elöljáró, aki egy ilyen típusú történetben lépni mer, és megoldja. (...) Ettől más ma Csíkszereda, mint mondjuk Marosvásárhely” – jelentette ki a volt elöljáró. Úgy vélte: az a tény, hogy Marosvásárhely főterén némelyik üzletben a magyar eladó nem mer megszólalni magyarul, ha az üzletben egy román is van, azzal függ össze, hogy ott a magyar képviselők az önkormányzati üléseken sem használják az anyanyelvüket. „Nekik most nem a választási listákról kellene beszélniük, hanem arról a tartásról, amit bevisznek a választás után a városházára, és onnan szétterítik a városra” – fogalmazott a volt elöljáró.
Arra a kérdésre, hogy vállal-e újabb polgármester-jelöltséget, Ráduly Róbert azt felelte, hogy egy héttel ezelőtt még nemleges lett volna a válasza a kérdésre, de azután, hogy Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármestert is felfüggesztették a tisztségéből, „lassan mindenhol Fazekas Jánosok (székelyföldi kommunista káder, miniszter volt a Ceausescu-korszakban) lesznek, akiknek egyedüli gondjuk, hogy a székben maradjanak” – fogalmazott. „Nagy baj volna, ha ez a típusú magatartás teret hódítana Székelyföldön” – jelentette ki Ráduly Róbert, aki 11 évig volt Csíkszereda RMDSZ-es polgármestere.