Magyarország nem az Európai Unió „cselédszobája”, és nem lehet fenyegetni a strukturális források megvonásával – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke a szlovéniai RTV4 televízió Súlypont című műsorának adott interjúban. A házelnök azt mondta: Magyarország álláspontja a migránsok elosztását célzó kvótáról radikálisan elutasító, és jogi úton is megtámadta az erre vonatkozó döntést.
Nem vagyunk az unió cselédszobája, nem lehet bennünket fenyegetni, hogy ha nem vagyunk elég szolidárisak az illegális migránsok befogadásában, akkor megvonják, vagy szűkítik a strukturális forrásokat. Azok nem alamizsnák, vagy könyöradományok, hanem az uniós csatlakozáskor vállalt magyar kötelezettségek kompenzálásai – jelentette ki Kövér László. A házelnök szerint Németország olyan súlyú egyoldalú lépésre ragadtatta magát a menekültek invitálásával, amely egész Európára kiható következményekkel járt.