Itt vannak a számok: így működik a rezsicsökkentés
Bár a rendszert több kritika éri, a számok nem hazudnak,: az áram- és a gázrezsi egy friss felmérés szerint is Magyarországon a legalacsonyabb az Európai Unión belül.
Bár a Fővárosi Törvényszék bejelentette, napokon belül határoznak arról, hogy megtiltják-e az ítélethozatalig a Mahir Cityposter hirdetőoszlopainak bontását, a főváros nem várja meg a döntést: addig is tovább bontják az oszlopokat, és arra hivatkoznak, hogy a felperes előző erre vonatkozó kérelmét is elutasították.
Miközben a Fővárosi Törvényszék Varsányi utcai épületében zajlott a Mahir Cityposter és a főváros közötti per első tárgyalása, az oszlopbontók sem pihentek, folytatódott a cég hirdetőoszlopainak eltávolítása a közterekről. A munkát az sem állította meg, hogy a bíró a tárgyalás végén megígérte, sürgősséggel, nagy valószínűséggel már a hét folyamán dönt arról, hogy megtiltsa-e a bontási munkálatokat a jogerős ítéletig.
A Fővárosi Önkormányzat ezt nem várja meg, inkább arra hivatkozik, hogy a felperes előző két erre vonatkozó kérelmét is elutasította a bíróság, és ezt úgy interpretálják, hogy „bírósági megerősítést nyert az oszlopok eltávolításának törvényszerűsége”. (Valójában az elutasító határozatok kizárólag annyit jelentenek, hogy a bíróság nem látta szükségét, hogy még a jogvita érdemi eldöntése előtt beavatkozzanak.) Az ideiglenes intézkedés kérdésében azért fog újra határozni a törvényszék, mert az előző kérelmek a bontásokat megelőzően érkeztek be, az „utcabútorok” eltávolításának mikéntje azonban új körülményként merült fel.
Perelnek, ahelyett, hogy önként bontanának
A Fővárosi Önkormányzat azért döntött úgy, hogy maga tünteti el az utcákról a Mahir hirdetőoszlopait, mert a köztük fennálló szerződés októberi felmondását követően a cég ezt nem tette meg, hanem – a felmondás jogszerűségét vitatva – a bírósághoz fordult.
A Mahir szerint a bontási munkálatok során sérülnek a tulajdonát képező oszlopok. A főváros ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy a műszaki leírások szerint az oszlopoknak könnyen, sérülés nélkül eltávolíthatónak kellene lenniük. A médiavállalkozás erre úgy reagált a bíróságon: egyfelől a már tíz éves oszlopok rögzítésének korróziója, másfelől a szakszerűtlen bontás miatt nem lehet az oszlopokat károsodás nélkül kiemelni.
Az ügy érdemi tárgyalása március elsején folytatódik.