Új idők jönnek: Magyarország kulcsállam lesz
Hazánk a gazdasági semlegesség stratégiáját követve kapcsolódási pont lehet az európai és az ázsiai piacok között.
A DK a Telekom-botrány ügyében az Európai Bizottsághoz fordul. A párt szerint ugyanis a kormány – miközben véleménydiktatúrát kiált – a legsúlyosabb véleménydiktatúrát követi el a magánvállalat ellen, mert az támogatja tovább a „kormányzati harsonaként” funkcionáló zenészt.
A Demokratikus Koalíció közpénzből folytatott kormányzati véleményterrorként értékeli a kormánynak azt utasítását, hogy a minisztériumok és azok háttérintézményei mondják fel a mobilinternet-szerződéseiket a Magyar Telekommal. A párt az ügyben az Európai Bizottsághoz fordul.
Molnár Csaba, a párt ügyvezető alelnöke szerint a kormány azt kívánta ezzel a döntéssel megbosszulni, hogy a cég felbontotta szponzori szerződését a nők egyenlő jogait tagadó Kovács Ákos zenésszel.
A kormánynak semmi köze sincs ahhoz, ha egy magánvállalat felbontja a támogatói szerződését egy magánszeméllyel. A döntéssel ráadásul kormány jelentős anyagi kárt okoz a magyar adófizetőknek és megsért számos közbeszerzésre vonatkozó uniós irányelvet is – vélekedik az alelnök.
A kormány tehát – miközben véleménydiktatúrát kiált – a legsúlyosabb véleménydiktatúrát követi el az adófizetők pénzén egy magánvállalat ellen, mert az nem kívánja támogatni a ma már „kormányzati harsonaként” funkcionáló zenészt – fogalmazott Molnár Csaba.