Kovács Zoltán szavai szerint ki kell tartani amellett, amit Magyarország következetesen és folyamatosan hangoztat, hogy a határok megvédésének kell az első lépésnek lennie. Mi megvédtük az ország határait, felállítottuk a védelmi vonalakat és eszközöket, erre lenne szükség minden tagállam részéről, mondta. A kormányszóvivő utalt arra, hogy Magyarország volt talán az egyetlen, de mindenképpen az első, amelynek kormánya még májusban, júniusban megkérdezte a lakosságot, mit gondol a migrációról, a fenyegető veszélyről. A nemzeti konzultáción kiderült: a magyarok a kérdésben szigorú, egyértelmű, határozott fellépést várnak az Európai Uniótól, és azt gondolják, hogy az unió eddigi politikája megbukott. Ez már fél éve történt, de még mindig ott tatunk, hogy az unió részéről semmilyen határozott, egyértelmű lépés nem történt, közölte.