Kijelentette, az ORÖ mostani vezetése nem követett el szabálytalanságokat, nem felelősek azért, ami „az elmúlt időszakban történt”. Azok, akik a szabálytalanságokat okozták, elhagyták a süllyedő hajót, és most nevetnek rajtunk – mondta Hegedüs István, hozzátéve: „nem cigány emberek voltak, akik miatt a jelenlegi helyzet kialakult”. Arra a kérdésre, hogy pontosan kire gondol, azt válaszolta: mindenki előtt teljesen világos, hogy kik vezették az előző ciklusban az ORÖ hivatalát.
Hegedüs István kérdésre válaszolva nem értékelte kudarcosnak a csütörtöki rendkívüli közgyűlést. „Nem gondolom, hogy ez egy kudarcos közgyűlés volt, nyilván nem véletlen az, hogy nem sikerült ma ezt a közgyűlést megrendezni” – fogalmazott, jelezve, rövidesen újat szerveznek.
Képes arra a cigányság, hogy szétszedje magát