Nem áll le a menekültek Európába áramlása, sőt, talán nem is mérséklődik ebben az évtizedben – állapította meg a Magyar Tudományos Akadémián létrehozott munkacsoport, amelynek tanulmányáról csütörtökön tartottak sajtótájékoztatót Budapesten.
Lovász László, az MTA elnöke elmondta: a Belügyminisztérium felkérésére bővítette ki az akadémia korábbi migrációs kutatásait, a munkában az MTA öt intézetének csaknem 30 földrajztudósa, kisebbségkutatója, jogásza, közgazdásza, regionális kérdésekkel foglalkozó szakembere vett részt szeptember óta.