A Corvin közben avattak emléktáblát az 1944-es varsói felkelés és az 1956-os magyar forradalom lengyel-magyar kapcsolatainak szerdán. Az eseményen Sára Botond, Józsefváros alpolgármestere elmondta: büszke rá, hogy ezen a szimbolikus helyszínen állíthat emléket a sok száz éve töretlenül erős lengyel-magyar barátságnak, ami mindkét nemzetnek kitartás adott a történelem folyamán.
„Ma Európa ismét egy olyan kihívással kerül szembe, melyet politikai indíttatású mellébeszélések helyett csak összefogással és közös erővel lehet megoldani. Magyarország és Lengyelország barátsága, a visegrádi négyek együttműködése ma is példát mutat Európának” – mondta az alpolgármester.