Legsötétebb nap: ezentúl csak ideológiai meggyőződésből lehet hazát árulni, pénzért már nem

Kíváncsian várjuk, hányan maradnak ügynökök így a terepen, hogy le kell költözniük az emberek közé a hóhatár feletti villából.

Morvai Krisztina egy kameruni menedékkérővel beszélgetett, aki nem akar továbbmenni nyugatra, itt tanulna és dolgozna végzettsége szerint.
Morvai Krisztina országjárása közben találkozott egy kameruni férfival, aki menekülttáborban várja, hogy elbírálják menedékkérelmét. A webdizájner végzettségű menedékkérőnek tetszik Magyarország, mert – mint mondta – itt sokkal jobb, mint náluk, ezért nem akar nyugat felé továbbmenni, itt dolgozna és tanulna tovább. Ha pedig lehetősége nyílna rá, visszatérne hazájába.
A menekülttábor körülményeire semmi panasza sem volt, és azt is elárulta, hogy egy hétre 6000 forintot kap, amiből élelmiszert vásárol.
Az EP-képviselővel tartó Almási Lajos ezzel a kommentárral tette közzé a videót: „Akik Magyarországot gyalázzák a menedékkérők körülményei miatt, valószínűleg nem találkoztak még olyan külföldivel, aki szabályosan, a törvényeket betartva járt el, és így kért nálunk menedékjogot. Morvai Krisztina EP képviselő és Almási Lajos dokumentumfilmes végre megörökített egy ilyen találkozást, s e felvételen megosztják a tapasztalatokat.”