Nagyon valószínű tehát, hogy a több mint 300 milliárd forintos károkozással járó nagykoalíciós mutyit – melyet az MSZP és a Fidesz együttes kormányzása hozott létre, és 15 éven keresztül zavartalanul zajlott korrupciós bűncselekmény formájában – meg fogják úszni a felelősök.
Felszólítjuk a kormányt, hogy ne takargassa banktitok segítségével azoknak a magánszemélyeknek és vállalkozásoknak a neveit, akik az utolsó pillanatban pénzt vettek ki a Quaestorból! Meg kell nyugtatni a magyar választókat, hogy az ügynek nincs politikai érintettsége, mert jelenleg erősen úgy tűnik, hogy igenis van. Fontosnak tartjuk azt is, hogy valódi elszámoltatás történjen az ügyben, hiszen a kísértetiesen hasonló Kulcsár-ügy is 12 éve húzódik, mégsem született még jogerős ítélet.”