Győrben külön vagont csatoltak egy Brückbe induló Euroregio vonathoz a migránsoknak. A vonat tele is van a menedékkérőkkel, illetve 25-30 rendőr is ott van. A Mandiner tudósítójának az állomáson dolgozó vasutasok azt mondták: direkt két szerelvényt indítanak, egyet a magyaroknak, egyet a migránsoknak: a migránsokat ugyanis csak Hegyeshalomig viszik el. „Szálljon fel rá, nem biztos, hogy elviszi késés nélkül Ausztriába, de legfeljebb átszáll a határon, ha balhé van” – biztatta munkatársunkat egy vasúti dolgozó.
Közben a Keletiből is érkezett egy vonat Győrbe, tele migránsokkal, akik át is szálltak egy másik vonatra, ami elviszi őket Hegyeshalomig. Münchenbe egyelőre 450 migráns érkezett meg azok közül, akiket hajnalban buszokkal az osztrák határra vittek.