Csütörtökön jelentette be a Belügyminisztérium, hogy menekülteket befogadó ideiglenes gyűjtőpontot nyit Körmenden, a Körmendi Rendészeti Szakközépiskola udvarán. A Vaol.hu fotóinak tanúsága szerint meg is érkeztek az első menekültek buszokkal az új állomásra, ahol a minisztérium szerint hatszáz, a lap szerint hétszáz menedékkérőt tudnak elhelyezni.
A sátraknál áramellátást és vízhálózatot is kiépítettek, és több illemhelyet is telepítettek. A gyűjtőpont nyitottan működik majd, így a migránsok szabadon elhagyhatják azt. Az MTI tudósítója csütörtökön a helyszínen azt látta, hogy több helybéli a rendőr szakközépiskola hátsó kerítésénél nézte a sátrak építését, a közelben lakók nyugtalanságuknak adtak hangot.