Azt már tudjuk, miért buknak el nemzetek, de mitől sikeresek?
A közgazdasági Nobel-díj és a nyugati felsőbbrendűség esete Délkelet-Ázsiával.
Kertész Magda szerint férje, Kertész Imre napokban közkézen forgó, bevándorlásról is szóló írása egyfajta jóslat, mely beteljesedni látszik. Szerinte a szöveg nem gyűlölködő és kitaszító, sorait a szerző a mai napig vállalja.
Kertész Magda a Magyar Időknek elmondta: a férje napokban sokat idézett, 2014-ben megjelent írása 2002 és 2009 között született, de a jelenlegi helyzetre jól ráillik, egyfajta jóslat, mely kezd beteljesülni. „A szöveg nem gyűlölködő és nem kitaszító, ez csak egy szomorú megállapítás, amelyet Kertész Imre így lát” – fogalmazott az Nobel-díjas író felesége.
Az író felesége hozzátette, hogy Kertész Imre minden egyes szövegét alaposan átgondolja, és minden írását – így A végső kocsma című kötetben foglaltakat is – vállalja. Kertész Magda úgy véli, hogy a mostani helyzetre is ráillő írás egyfajta jóslat, amely kezd beteljesülni.
„Európa kezdi felismerni, hová juttatta őt liberális bevándorláspolitikája. Hirtelen ráébredtek, hogy olyan állatfajta, amelyet multikulturális társadalomnak hívnak, nem létezik” – írta például Kertész Imre a Magvető kiadónál tavaly megjelent, A végső kocsma című kötetében, melyből mi is idéztünk.