A 300 millió forint nagyon ütős, ennyi pénz szabálytalan elköltését vizsgálja az Emmi, ez súlyosan érintheti az Országos Roma Önkormányzat gazdálkodását is – ezt Vajda László mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Az Országos Roma Önkormányzat képviselője szerint az ORÖ pályázott a Híd a munka világába program uniós forrásaira, ezért terhelheti a szervezet büdzséjét ez az összeg. A képviselő elmondta: Farkas Flórián, az ORÖ korábbi elnöke szervezte az egész projektet, az ORÖ képviselőit be sem avatták a részletekbe, ez volt a legnagyobb baj.