Zsírleszívás-botrány: Ruszin-Szendi Romulusz szerint nem tartozik a magyarokra a titokban, közpénzből elvégzett szépészeti műtétje (VIDEÓ)

A volt vezérkari főnök alakformáló beavatkozásának körülményei felvetik a hűtlen kezelés gyanúját is.

A Népszava szerint lemondott Szilágyi Gábor, a Hortobágyi Nemzeti Park igazgatója. A szervezet megerősítette: Szilágyi ugyan továbbra is a HNP-nél dolgozik, viszont az igazgatói teendőktől megvált. A lap szerint az igazgató lemondása összefüggésben állhat az állami földbérletpályázatok körül korábban kialakult botrányokkal.
Vezetői megbízatásának visszavonását kérte a Hortobágyi Nemzeti Park (HNP) igazgatója, Szilágyi Gábor munkáltatójától, Fazekas Sándor földművelésügyi minisztertől 2015. augusztus 31-ei hatállyal – írja a Népszava. A lappal a minisztérium azt közölte, hogy a szakember munkaviszonya továbbra is fennmarad a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságnál, csak az igazgatói teendőktől válik meg saját döntése alapján, munkatársként továbbra is szolgálja a térség természetvédelmének ügyét.
A Népszava helyi forrásokra hivatkozva azt írta, az igazgató lemondása összefüggésben állhat az állami földbérletpályázatok körül korábban kialakult botrányokkal: a lap szerint arról van szó, hogy vele akarnál „elvitetni a balhét” a közel két tucat szabálytalan pályázatért. Többen visszaadták azóta a földeket, így új pályázatokat írtak ki. A lapnak egy berettyóújfalui gazda elmondta, hogy most sikerült megnyernie egy olyan földet, amelyet korábban a fideszes berettyóújfalui polgármester titkárnőjének Angliában tanuló lánya nyert el, majd adott vissza.