A Fidesz szerint a Jobbik becsapja a gazdákat
A Fidesz szerint a Jobbik becsapja, kihasználja és „hergeli” a magyar gazdákat. Ahogy minden ügyben, a Jobbik a földügyekben is mást mond és mást cselekszik – írta a párt. Miközben azt ígérik nekik, hogy megvédik őket, a baloldallal együtt nem szavazták meg sem a magyar termőföld védelmét garantáló alaptörvényt, sem a helyben lakó magyar gazdákat védő új földtörvényt – mutatott rá a Fidesz.
Hozzátették: a Fidesz véget vetett a szocialisták által működtetett agrártámogatási rendszernek, amelyben az állami földek és az agrártámogatások döntő részét is a nagybirtokosok kapták, és mindössze hatszázan osztozkodtak az állami földeken, sok magyar földet zsebszerződésekkel a külföldiek kezére játszották át. Az új földpolitika működik, egyre csökken a nagybirtokok, és egyre nő a kisbirtokok aránya, a családi gazdaságok és a fiatal gazdák száma is jelentősen emelkedett. Az a cél, hogy a földek 80 százalékát családi gazdaságok, földművesek műveljék – rögzítették.