Ha Zombor Gábor egészségügyi államtitkár nem mondott volna le, akkor felállították volna, mert ő nagyon is tudja, hogy nincs pénz a rendszerben – mondta a fekete ruhás nővérként elhíresült Sándor Mária. Valójában most sem fizetésemelést jelentettek be, csak azt ígérték, hogy az elmaradt túlóra-kifizetéseket megkapják az ápolók, és a pótlékokat hozzáemelik az alapbérhez – fejtette ki.
Ezzel együtt Sándor Mária szerint Zombor Gábor annyit próbált tenni az ápolókért és az orvosokért, mint az elmúlt években senki, amiért a nővér a szakszervezet nevében meghajolt a lemondott államtitkár előtt. Egyébként a kormányon nem látja Sándor Mária, hogy segíteni szeretne a magyar egészségügyön.