A Jobbik azt kéri a legfőbb ügyésztől, hogy szakmailag vizsgálja felül a devecseri vörösiszapömléssel kapcsolatos vád módosítását. Kepli Lajos, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján bírálta, hogy az ügyészség több ponton is enyhített a vádiraton.
Az elmúlt öt évben senkit nem vontak felelősségre, senki nem ül börtönben és nem zároltak magánvagyonokat — sorolta. Kitért arra is, hogy a balesetet vizsgáló parlamenti bizottság volt elnökeként helyeselte az eredeti vádiratot, és a testület nagy többséggel elfogadott jelentése is ugyanazon megállapításokra jutott.