Egy volt MSZP-s kampányguru lett Magyar Péter kampányigazgatója
Nincs új a nap alatt. Megint összeálltak a komcsik, hogy legyőzzék a Fideszt.
Két éven belül épülhet meg Magyarország legnagyobb kutatás-fejlesztési központja Budapesten, a Józsefvárosban. A központot a Nokia Networks Magyarország használhatja majd. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezzel új dimenzió nyílik az infokommunikációs és távközlési (IKT) szektor fejlődése előtt.
A budapesti Józsefvárosban 25 ezer négyzetméteres, nyolcemeletes irodaház épül a Corvin Sétány Projekt negyedik ütemének keretében. A beruházás használatára tíz évre szóló bérleti szerződést kötött a Nokia Networks Magyarország – írja a Józsefváros.hu.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédében hangsúlyozta: a robbanásszerű technológiai fejlődés arra utal, hogy csak azok tartoznak majd az élmezőnyhöz hosszú távon, akik elől tudnak járni a kutatás-fejlesztésben, ezért több mint 700 milliárd forint jut kutatás-fejlesztésre (K+F) az új uniós költségvetési időszakban. Szerinte minél több K+F kapacitás érkezik az országba, annál több magas hozzáadott értékű, magas presztízsű és magas fizetéssel járó munkával bővül a magyar munkaerőpiac.
A Nokia Networks Magyarország ügyvezető igazgatója, Zagyva Béla elmondta: most több mint 1900 főt foglalkoztatnak Magyarországon. Az épülő telephely kapcsán kiemelte többek között a Futureal Csoport és a Józsefvárosi Önkormányzat hatékony munkáját, amelynek köszönhetően az ország legnagyobb kutatás-fejlesztési központja valósul meg a kerületben. A tervek szerint a Nokia Networks Magyarország 2017-ben költözik a Corvin sétányra a jelenlegi Köztelek és Czuczor utcai telephelyeiről.
Építményadó-kedvezmény a kutatás-fejlesztéssel foglalkozó cégeknek
Futó Péter, a beruházást kivitelező vállalat, a Futureal ingatlan-fejlesztő elnök-vezérigazgatója elmondta: a mintegy 55 millió euróból, vagyis több mint 17 milliárd forintból megvalósuló beruházás kivitelezése már elkezdődött. Hozzátette: az épület környezettudatos minőségtanúsítvánnyal rendelkezik majd és megfelel a magas technológiai elvárásoknak is.
Csökkentette a kerületben kutatás-fejlesztéssel foglalkozó vállalatok építményadóját a képviselő-testület júniusi döntése értelmében. A város vezetésének célja ezzel a döntéssel az volt, hogy Józsefváros ismét a főváros tudományos, közéleti, oktatási és szellemi központja legyen, ahogyan az a múlt század elején volt.