Ez lehetséges? Egyetértett az Egyesült Államok és Oroszország
Az ENSZ BT öt állandó tagja ritka egyetértésben bírált egy izraeli döntést.
Anthony Lake, az UNICEF ügyvezető igazgatója és Mikola István külügyi államtitkár New Yorkban aláírta a szerződést, melynek értelmében mintegy 300 főt foglalkoztató, globális szolgáltató központot létesít a gyermekügyi világszervezet a Wesselényi utcában.
Egyezményt írt alá az Egyesült Nemzetek Gyermekalapja (UNICEF) Globális Szolgáltató Központjának budapesti megalapításáról hétfőn New Yorkban Anthony Lake, az UNICEF ügyvezető igazgatója és Mikola István külügyi államtitkár – számolt be honlapján a szervezet magyar bizottsága.
A globális gyermekjogi szervezet első ilyen jellegű intézményeként létrejövő új központ célja, hogy a legfontosabb pénzügyi és humánerőforrás folyamatok centralizálásával növelje a működési hatékonyságot, és költségmegtakarítást érjen el. „Szeretném ismételten hangsúlyozni kormányunk elkötelezettségét az UNICEF egyedülálló és nemes küldetése iránt, amely a gyermekek védelmét tűzte ki célul világszerte” – mondta Mikola István, biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkár.
„Magyarország büszke arra, hogy az UNICEF Budapestet választotta Globális Informatikai és Szolgáltató Központjának elhelyezésére. A döntés is megerősíti a magyar kormány arra irányuló programját, hogy az országot egy versenyképes, kiemelkedő nemzetközi szolgáltatói központtá tegye Európa közepén. Bízom benne és remélem, hogy az UNICEF jó hasznát tudja majd venni, hogy a Globális Informatikai és Szolgáltató Központot a magyar fővárosban működteti, elsődlegesen a világban élő gyermekek előnyére.” – tette hozzá.
„Ahhoz, hogy minden szükséget szenvedő gyermeket elérjünk és a legjobb eredményeket nyújthassuk számukra, az UNICEF-nek a lehető leghatékonyabb és legeredményesebb módon kell elvégeznie munkáját” – magyarázta Martin Mogwanja, az UNICEF főigazgató-helyettese. „A mai megállapodás döntő szerepet játszik abban, hogy el tudjuk érni ezt a célt. Rendkívül hálásak vagyunk a magyar kormány nagylelkűségéért és támogatásáért, és nagyon várjuk az elkövetkező hónapok közös munkáját, amíg a központ megnyitását előkészítjük.”
Az UNICEF székházában aláírt fogadóország-megállapodás nyomán a magyar fővárosban, a Wesselényi utcában felállítandó központ több mint 300 alkalmazottja a gyermekjoggal, gyermekvédelemmel, gyermek-életminőséggel és árva gyermekek ügyével foglalkozó világszervezet bér- és számlafeldolgozását, részben az emberi erőforrás-ügyeit fogja intézni és egyúttal informatikai segítségnyújtást is végez. A folyamat következő lépése, hogy a Magyar Országgyűlés is ratifikálja az aláírást.
Februárban jelentették be, hogy a húsz jelentkezőből – Kuala Lumpurt és Prágát megelőzve – Budapestet választotta az ENSZ, aminek már két másik részlege – a Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) és az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet (FAO) – is működtet hasonló központot a magyar fővárosban.