Eltörli az európai roaming-díjakat április 1-től a Vodafone Magyarország az új lakossági és üzleti korlátlan Red csomagjainál – jelentette be Diego Massidda, a cég vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. Hozzátette: a roaming eltörlése egyedülálló lépés nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi viszonylatban is, a Vodafone-csoporton belül csak itt vezeti be a szolgáltató. Megjegyezte azt is, hogy tudomása szerint más szolgáltatók kínálatában nincs jelenleg olyan csomag, amelyben alapértelmezés szerint benne lenne a roaming.
Elmondta, hogy szerdától az előfizetők ugyanúgy tudják használni az új lakossági és üzleti Red EU csomagjaikat hívások kezdeményezéséhez és adatkeretük felhasználásához Európában, mintha otthon lennének, minden plusz költség nélkül.