Kiderült, mennyit lehet keresni a TISZA Pártnál – megdöbbentő információk láttak napvilágot!
Egyelőre homályos hogy miből, és milyen munkát kell érte végezni.
A jegybank likviditási kölcsönt nyújt az Országos Betétbiztosítási Alap részére, hogy 20 napon belül kártalanítani tudja a a DRB bankcsoport betéteseit. A kölcsön összege maximum 107 milliárd forint lehet. Közben az MNB újabb brókerház, a Hungária Értékpapír Zrt. engedélyét is részlegesen felfüggesztette.
A jegybank likviditási kölcsönt nyújt az Országos Betétbiztosítási Alapnak (OBA), hogy az 20 munkanapon belül kártalaníthassa a DRB bankcsoport betéteseit – közölte a Magyar Nemzeti Bank honlapján pénteken.
A jegybanki kölcsön összege nem haladhatja meg a 107,12 milliárd forintot, folyósítására a jogszabályi előírások és a Pénzügyi Stabilitási Tanács döntése alapján három hónapos futamidővel, változó kamatozással, a mindenkor érvényes jegybanki alapkamattal és állami készfizető kezesség mellett kerülhet sor – közölték.
A hitelintézeti törvény szerint március 3-ától kezdve az OBA-nak 20 munkanapon belül 100 ezer eurós összeghatárig, azaz a jelenlegi árfolyamon több mint 30 millió forintig kártalanítania kell az érintett bankok biztosított követeléssel bíró betéteseit.
Az MNB a törvényben nevesített eszközeivel mindent megtesz a pénzügyi közvetítőrendszer stabilitásának fenntartása és erősítése érdekében – áll a jegybanki közleményben. Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) korábbi tájékoztatása szerint szerdán indította el, és 20 munkanapon belül, legkésőbb március 31-ig befejezi a DRB bankcsoport betéteseinek kártalanítását, miután a Magyar Nemzeti Bank elrendelte a csoporthoz tartozó bankok felszámolását.
Az érintett bankok betéteseinek nincs teendőjük, a kártalanítást automatikusan megkapják az OBA-tól, amely a betéteseket levélben értesíti.
A jegybank pénteken tette közzé azt a végzését is, miszerint újabb brókerház, ezúttal a Hungária Értékpapír Zrt. engedélyét függesztik fel részlegesen, mert szabálytalanságokat találtak a társaságnál. A jegybank büntetőfeljelentést is tett az ügyben a rendőrségen. Az MNB közleménye szerint a vállalkozás új ügyfélmegbízásokat nem fogadhat el, de az ügyfelek érdekében a felügyeleti biztos zárhatja a nyitott pozíciókat. A jegybank szerint a szabálytalansággal érintett állomány a Buda-Cash esetének csupán töredéke – írja a hvg.hu.