Az LMP lemondatná Matolcsyt

2015. március 02. 15:40

A párt szerint nem a Magyar Nemzeti Bank nem kezelte megfelelően a Buda-Cash-ügyet.

2015. március 02. 15:40

Az LMP szerint a Matolcsy György által vezetett Magyar Nemzeti Bank (MNB) nem képes megfelelően kezelni a Buda-Cash botrányt, az ellenzéki párt ezért a jegybankelnök távozását, valamint szigorúbb felügyeleti szabályokat követel. Schmuck Erzsébet, az LMP országgyűlési képviselője hétfői sajtótájékoztatóján kijelentette: az MNB-nek és a kormánynak kell kártalanítania az ügyfeleket a törvény szabta keretek között, és olyan felügyeleti rendszert kell működtetniük, amely nem engedi meg, hogy a kisbetétesek pénzével a tudtuk nélkül tőzsdézzenek. 

A politikus azért is bírálta a kabinetet és a jegybankot, mert 2013-ban, az MNB és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének összevonásakor nem jött létre megfelelő felügyeleti szerv, de azért is, mert még mindig nincs felügyelőbizottsága az MNB-nek, amely a mostanihoz hasonló mulasztásokat számon kérhetné. Szerinte a hozzá nem értést bizonyítja, hogy a károsultak nem kaptak megfelelő tájékoztatást, de az is, hogy nem tettek időben feljelentést, így adva lehetőséget az elvonulásra a százmilliárd forintos lopásban érintett bűnösöknek. Közölte: pártja törvénymódosítást kezdeményez a szigorúbb ellenőrzés érdekében.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
anegy_
2015. március 02. 16:15
Jajj, LMP-sek jár a szátok mint a kacsapi@ja. A nő tagjaitoknak nincsenek anyai teendői, hogy a nap 24 órájában ne ezeket a széllel-bélelt üresfejű (zöldfejű) pi@ákat toljátok a porondra?
Berecskereki
2015. március 02. 16:15
Talán a Mandiner korrektebb lenne, ha az MNB közleményét, reagálását is közölnék. Netán az LMP kisinasa az MSZP-nek, és Bajnainak? "Hamis az az állítás, amely szerint a DRB bankcsoporthoz köthető hitelintézetek az MNB tevékenységének időszakában kerültek volna a Buda-Cash Brókerház Zrt. tulajdonosi köréhez. A valóság ezzel szemben az, hogy a Buda-Cash Brókerházhoz köthető megbízott magánszemélyek a brókerház tulajdonosainak megbízásából 2008-2009-ben, alapvetően a Gyurcsány-kormány időszakában szereztek többségi befolyásoló tulajdonrészt – a részjegyekre vonatkozó tőkeemelésekkel, s ennek révén a régi tagok fokozatos kiszorításával – abban a 11 takarékszövetkezetben, melyekből később a DRB bankcsoport tagjai létrejöttek. Az MNB által indított, s a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél és a DRB bankcsoportnál folyamatban lévő vizsgálatok eddigi adatai egyértelműen azt mutatják: a gyanú szerint jelentős mennyiségű ügyfélpénz eltüntetésével járó visszaélés-sorozat másfél évtizeddel azelőtt indult el, hogy jegybank 2013 októberében átvette volna a pénzügyi felügyeleti szerepkört." http://www.mnb.hu/Sajtoszoba/mnbhu_pressreleases/mnbhu_pressreleases_2015/mnbhu_sajtokozlemeny_20150302 Ha már annyira kutakodni akar az MNB, akkor Bajnaitól, hogy miért volt olyan sürgős 2010-ben a PSZÁF ellenőrzés, amelyet az új kormány magalakaulása előtt le is zártak. Továbbá talán arra is volna tippje - esetleg Gyurcsány kormány tagjainak is - hogyan lehetséges,m hogy 2010 előtt nem észlelték semmi rendellenességét. Az MNB pedig amint átvette a pénzügyügyi felügyeletet - ami ellen az ellenzék toporzékolt - 16 hónap után rögtön kiderültek a stiklik.
Alarik
2015. március 02. 15:55
Napi monnyonle, LMP-módra.
Morgen
2015. március 02. 15:51
Kedves LMP! Tessék már rámutatni, kiknek is csinálták az "áttétes" ügyleteket? Aztán: Mikor keletkezett a 100 milliárdos hiány? Miért is adták fel magukat? Ezek a sarokpontok! Matolcsyval majd utána tessenek elfoglalni magukat!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!