A hazai bevásárlóközpontok nagy többsége március 15-e után is fogadja a látogatókat vasárnaponként, a törvény előírásainak betartása mellett – közölte a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetsége (MBSZ) szerdán az MTI-vel. Azok a bevásárlóközpontok biztosan kinyitnak továbbra is, amelyekben működik mozi, de az elmúlt napok egyeztetései alapján úgy tűnik, hogy egyre több olyan létesítmény is fogadja majd a látogatókat, ahol nincs mozi. A kinyitó plázákban található éttermek, kávézók, valamint azok a szolgáltatók és kereskedelmi üzletek is kinyitnak, amelyek nem esnek a törvény hatálya alá, mert kétszáz négyzetméternél kisebbek és a tulajdonos vagy családi segítő dolgozik az üzletben – összegezte az MBSZ. A szövetség tájékoztatása szerint a 22 budapesti bevásárlóközpontból csak nyolcban nincs mozi, vidéken a 28 plázából kilenc üzemel mozi nélkül. A szervezet információi szerint a fővárosiak közül négy olyan bevásárlóközpont is kinyit, ahol nem üzemel mozi, vidéken pedig hat tervezi, hogy nyitva tart vasárnaponként.
A bevásárlóközpontok üzemeltetői a törvény hatályba lépése előtt próbálnak felkészülni a jogszabály előírásainak megfelelően, több helyen még folyik az egyeztetés az épületben üzlethelyiséget bérlő vállalkozókkal. Ezt sok esetben nehezíti, hogy még nincs kormányrendelet vagy végrehajtási rendelet, amelyre nagy szükség lenne, mert a törvény több helyen pontatlanul vagy tág értelemben fogalmaz – írja az MBSZ. Szerintük nehezíti a felkészülést, hogy a törvény hatályba lépése előtt több módosító indítvány is folyamatban van, illetve a korábbi kormányrendeletet sem fogadták el.