Donald Trump barátsága adhat szerepet Orbán Viktornak az USA és az EU közti viták elsimításában
Ha ez így lesz, akkor esély kínálkozhat az uniós pénzek folyósítására, amire már égető szüksége lenne.
A Mandiner értesülései szerint a KLIK ceglédi tankerületének igazgatója pennát ragadott, hogy verbálisan móresre tanítsa a rebelliskedő Váci Madách Imre Gimnázium igazgatóját. Fodor Gábor jogszabálysértéseket ró fel a diákok március 15-i ünnepségre utazását nyilvánosan visszautasító igazgatónak. Kirúgásról nincs szó.
Levélszezon van. Nem csak a Fidesz küldte szét a minap Kövér László Magyar Nemzet- és Hír TV-ellenes interjúját, de most értesüléseink szerint a KLIK ceglédi tankerületének igazgatója, Fodor Gábor is pennát ragadott azért, hogy verbálisan móresre tanítsa a rebelliskedő Váci Madách Imre Gimnázium igazgatóját. Azt, akinek tantestülete pikírt levélben utasította vissza diákjaiknak szóló, a Budapesti központi március 15-ünnepségre való kormányzat meghívását. Így:
„Tantestületünk pedagógusai nem támogatják és nem is szervezik meg a diákok politikai színezetű rendezvényeken való részvételét, elfogadhatatlannak tartják, hogy ezt a diákok számára bárki is kötelezővé tegye, és az adatvédelmi törvényekkel ellentétesnek vélik annak kérését, hogy az esetleges résztvevők, vagyis a diákok adatait továbbküldjék a szervezőknek.”
Fodor ma postára adott levelében Horváth Edit igazgató értésére adja, hogy az igazgató magatartásával alkalmat adott a „politikai színezetű provokációra” és a tankerület kormánytisztviselőinek „kellemetlen helyzetbe hozására”, amikor a peticiok.com-on nyilvánosságra hozták a tantestületi állásfoglalást. A petíció ráadásul valótlanságokat is tartalmazott Fodor szerint, a tankerületi KLIK-vezető ugyanis állítja: sem a kötelező jellegre nem történt utalás a március 5-i szokásos igazgatói értekezleten, a tetejébe pedig adatot sem kértek a gyerekekről.
Levelében Fodor a Munka törvénykönyvéből is citál passzusokat, amelyek szerint Horváth megsértette a munkáltatójának, azaz a KLIK-nek jó hírnévhez való jogát és más jogait is. A levél végén felhívja az igazgató figyelmét, hogy munkatársai véleménynyilvánítása nem lépheti át a jogszabály adta kereteket és ennek betartatása az intézményvezető feladata. A levél nem fenyeget kirúgással, abból nem következik, hogy az igazgatót eltávolítják – pedig ha valóban jogszabályt sértett, ahogy azt Fodor állítja, az erre bőven elégséges indok lehetne.
A fő kérdés persze, hogy kinek van igaza. A KLIK-nek annyiban mindenképp, hogy a kiküldött meghívólevélből egyértelmű volt: a gyerekek részvétele nem kötelező. Mint utóbb kiderült, a megkeresett iskoláknak csupán negyven százalékát érdekelte a lehetőség. A többséget nem. Ők vagy nem válaszoltak, vagy a szolgálati utat betartva jelezték, hogy nem élnek a lehetőséggel. Minthogy semmilyen hír nem érkezett arról, hogy a nemet mondó több száz iskolára bármilyen nyomást gyakorolt volna bárki is, vélhetően a váciaknak sem feltétlenül kellett volna a nyilvánossághoz fordulniuk ahhoz, hogy a gyerekek nyugodtan otthon maradhassanak.
Egy esetben lehet igazuk: ha informálisan mégiscsak kötelezni próbálta őket a KLIK. A gond csak az, hogy az ezt állító egyetlen váci tanár nyilvánvalóan nem lehetett ott az igazgatói értekezleten.
Reméljük, ezek már a gimigate végső utórengései.