Zombor Gábor egészségügyi államtitkár elmondta, hogy már készen áll a jogszabálytervezet az orvosokat támogató ösztöndíjakról. Nettó 100-200 ezer forinttal számolhatnak a Magyarországon végzett, öt éves egyetemi képzésben részesült orvosok. A szakorvosi minimálbért nettó 270 ezer forintra tervezik – olvasható a Magyar Nemzet internetes oldalán.
Emellett hatvanmilliárd forintot szánnak a kórházak adósságának kezelésére is a 2015-ös költségvetésben. A kifizetések ütemezéséről folyamatosan tárgyalnak az intézményekkel és a beszállítókkal. Igyekeznek olyan ellátási rendszert kialakítani, amely segítségével elkerülhető, hogy újratermelődjön egy ilyen mértékű adósság.