Az MSZP szerint – Illés Zoltán volt államtitkár szavai alapján – Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter hivatali visszaélést követett el, és szándékosan megakadályozta egy súlyos környezetvédelmi probléma felszámolását.
Illés Zoltán csütörtök este az ATV-ben arról beszélt, hogy – miként nem támogatta a Paks 2 beruházást államtitkárként sem –, amikor a Hortobágy melletti veszélyes hulladék ügyét Debrecen környéki civilek felvetették, az ellen is nyíltan felszólalt. Közölte: háromszor írt jelentést a kormány felé, de ezeket Fazekas Sándor levette a napirendről, így nem is tárgyalta a kabinet.