Legkésőbb péntekre az államé lesz a Budapest Bank

2015. január 15. 07:46

A Budapest Bank végleges adásvételi szerződését legkésőbb péntekig kell megkötni. A vevő a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lesz, melynek az MFB nyújt hitelt a tranzakcióhoz.

2015. január 15. 07:46

Péntekig kell megkötni a Budapest Bank végleges adásvételi szerződését az erről rendelkező, a Magyar Közlöny december 4-i számában megjelent kormányhatározat alapján.  A vevő a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lesz. A társaságnak az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. nyújt hitelt a vételárral megegyező összegben, illetve a szükséges garanciát is az MFB vállalja. A határidő a hitelígérvény kiadására és a garanciavállalásra 2015. január 15-e, a hitel folyósítására pedig a végleges részvény adásvételi szerződés zárása. A határozatban az is szerepel, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Nemzeti Bank közreműködésével január 15-ig készít előterjesztést a vételár finanszírozásáról.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő 2014. december 4-én rendkívüli tájékoztatón jelentette be, hogy az állam megveszi a Budapest Bankot, az erről szóló előszerződést a magyar kormány aznap írta alá írta alá a bank tulajdonosával, a GE-vel. Az átadás-átvétel 2015. június végére zárulhat le – mondta akkor Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter indoklása szerint a döntés a gazdasági szuverenitás visszaszerzését is jelenti. Hozzátette, hogy az előszerződést követően készítik el a végleges értékelést és döntenek a finanszírozásról. A vevő a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. lesz, a fedezetet az MFB biztosítja. A vételárat az átvilágítás után határozzák meg.

A miniszter azzal indokolta az MKB-t követően már a második bank megvásárlását, hogy a 2008-as válságot követően a magyarországi bankrendszer a devizahitelezés problémájával volt elfoglalva, a hitelezés leállt, a bankrendszer nem járult hozzá a hazai gazdaság fejlődéséhez a megfelelő mértékben, ezért tartotta a kormány kívánatosnak a hazai tulajdon arányának emelését a szektorban. 

Varga Mihály arról is szólt: a Budapest Bank az ország nyolcadik legnagyobb hitelintézete a mérlegfőösszege alapján, igen erős a bank a lakossági hitelezésben, és a kis- és középvállalati finanszírozásban, illetve a hitelkártya-üzletágban.

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
liberálzöld.
2015. január 15. 10:43
Tele leszünk zsével! :)
OberEnnsinnen
2015. január 15. 10:18
Visszavette Orbán, a hülye a MOL-t, visszavette a közüzemi műveket, autóbuszokat, vasúti kocsikat akar gyártatni M a g y a r o r s z á g o n ! ÉRTED EZT, FELFOGOD, MEKKORA BŰN, SŐT: HIBA. Most meg a Budapest Bank visszavétele... V i s s z a v é t e l e MAGYAR TULAJDONBA... Még pár ilyen húzás és nagyobb nemzetbiztonsági kockázat leszünk a nagyságos, demokratikus Amerikai Egyesült Államoknak, mint maga az Iszlám Állam... Hogy fog akkor aludni az akkora, nehézsúlyú profi külpolitikus, mint Nuland asszony, meg a pengeeszű McCain szenátor? Annál is inkább, mert Orbánt - azért ennyire is legyünk tárgyilagosak - csak nem az USA hozta létre!
Tintamin
2015. január 15. 09:00
Legkésőbb jövőre pedig valamelyik fideszes haveré. Ennyi.
cure777
2015. január 15. 08:58
1995.. Akkor Bokros Lajos volt a pénzügyminiszter . 16 milliárddal emelte a Budapest Bank alaptőkéjét .. Utána 12 milliárdért adták el.. Es persze a Nagy Lajosunk előtte a Budapest Bank székében ült
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!