Bár az elmúlt 25 évben, politikai hovatartozástól függően, sok mindenben volt vita Magyarországon, „egy dologban viszont valamennyien biztosak vagyunk”, hogy a rendszerváltozás egyik legfontosabb értéke a szabadság, amelyhez a kormány ezután is ragaszkodni fog.
L. Simon László egyértelművé tette: a kormányzatban koncepcionális szinten sem volt szó a gyülekezési törvény módosításáról, az nincs napirenden, nincs is rá szükség.
Mindez persze nem jelenti azt, hogy a kabinetnek ne lenne véleménye arról, hogyan élnek vissza néhányan a gyülekezési joggal – mondta, példaként említve erre a Parlament előtti Kossuth Lajos téren zajló „sátorozási akciót”.