A Jobbik és a Demokratikus Koalíció is kezdeményezte az M0-s autóút ingyenességének visszaállítását a Fővárosi Önkormányzat szerdai ülésén.
A Jobbik álláspontjáról Tokody Marcell, az ellenzéki párt budapesti képviselője a közgyűlést megelőző sajtótájékoztatón elmondta, a Jobbik napirendi javaslatban kezdeményezte a budapesti körgyűrű ingyenességének visszaállítását. Szerintük ez nem csak az autóval közlekedők érdeke, hanem minden fővárosi lakosé, hiszen a forgalom a fizetőssé tett elkerülő útról a városba terelődhet, ami tovább növelheti Budapest környezetvédelmi terheltségét.