A LIGA által szervezett közös demonstrációhoz csatlakozott a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, a Mezőgazdasági, Erdészeti, Élelmiszeripari és Vízügyi Dolgozók Szakszervezete (Médosz), a Mentő Dolgozók Önálló Szakszervezete, a Vasutasok Szakszervezete, illetve a Mozdonyvezetők Szakszervezete. A Dohányipari és Dohánykereskedelmi Dolgozók Szakszervezete is forgalomlassító tüntetést tart Budapesten, 400 áruszállító teherautóval.
A hvg.hu percről percre frissülő tudósítása szerint az M3-as és az M5-ös autópályán látható, de nem érezhető a tüntetés és egyelőre a tömegközlekedés sem terhelt, bár a hármas metró reggel ritkábban járt és nagyon tömött volt. Időközben a parlament mélygarázsának bejáratát is tüntetők foglalták el, de a tüntetést készenléti rendőrök felszámolták.