Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala az MTI-vel azt közölte: „a tényállás megítélése egyszerű volt, és az érintett munkatárs a levelezésben használt megfogalmazásaiért elismerte felelősségét”. Az erről szóló határozatban felhívták a főosztályvezető figyelmét „a törvényben és a hivatal közszolgálati szabályzatában rögzített kötelezettségek, valamint az ezeken alapuló hivatali eljárásrend betartásának fontosságára”.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) azért panaszolta be az ombudsmannál a józsefvárosi önkormányzatot, mert az felbontotta az együttműködési megállapodást a Kék Pont Alapítvánnyal. Erre azután került sor, hogy a kerületben programot működtető szervezet nem gyűjtötte be a használt tűket az utcákról, játszóterekről. A Magyar Nemzet szeptemberben arról számolt be, hogy a birtokába került elektronikus levelezés szerint Sárosi Péter, a(ASZ drogpolitikai programvezetője előre egyeztetett az ombudsmani hivatal egyik főosztályvezetőjével az önkormányzatot elmarasztaló ombudsmani jelentés nyilvánosságra kerülésének időpontjáról.