Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Megújította a stratégiai megállapodást az amerikai kereskedelmi kamarával (AmCham) a kormány. Trócsányi szerint világos, érthető jogszabályok kellenek a befektetőknek. Benkő Vilmos, az AmCham elnöke elmondta: számukra kulcskérdés a befektetői bizalom, ezt szolgálja a megújított megállapodás is.
Megfelelő jogi környezetre van szükség ahhoz, hogy a Magyarországon befektető külföldi cégek biztonságban érezzék magukat – mondta Trócsányi László igazságügyi miniszter szerdán az Országházban, az amerikai kereskedelmi kamarával (AmCham) kötött stratégiai megállapodás ünnepélyes aláírásakor.
„Szükséges, hogy a jogszabályaink világosak, érthetőek legyenek, és hogy biztosítani tudjuk a kellő felkészülési időt (az új jogszabályok alkalmazásához) azért, hogy olyan jogi környezetben tudjanak a cégek működni Magyarországon, amelyben valóban lehet befektetni” – mondta a miniszter. Ebben a szellemiségben újítják meg a stratégiai partnerségi kapcsolatot az amerikai kereskedelmi kamarával – tette hozzá Trócsányi László.
Az együttműködés keretében az AmCham részt vehet a megfelelő jogi környezetet biztosító jogszabályok – például az új polgári perrendtartás, az új nemzetközi magánjogi kódex vagy a választottbíráskodásra vonatkozó szabályok – kimunkálásában, közvetlen egyeztetést folytathat a minisztériummal.
Benkő Vilmos, az AmCham elnöke elmondta: az érdekképviseleti szervezet számára kulcskérdés a befektetői bizalom. Ezt szolgálja a 2011-ben kialakított, és most megújított keretszerződés. Az amerikai kereskedelmi kamara vezetője megnyugtató és előremutató lépésnek nevezte az együttműködés megerősítését. Felidézte, hogy a 2011-ben indított együttműködés keretében az AmCham számos jogszabály – többek között az új polgári törvénykönyv, a csődtörvény vagy az új munka törvénykönyve – elkészítése során konzultált az Igazságügyi Minisztériummal, illetve eljuttatta szakmai véleményét a tárcához.
A 25 éve működő AmCham összesen 400 amerikai, magyar és más nemzetbeli vállalat érdekeit képviseli, amely cégek a teljes magyar export 35 százalékát állítják elő, és csaknem 180 ezer embernek adnak munkát.