Rogán Antal, az V. kerület volt polgármestere elmondta, 2012-ben vizsgálatot folytatott az ügyben, mely során törvénytelenségre ugyan nem derült fény, de bizalomvesztés miatt kezdeményezte a jegyző felmentését. Zalka Szilvia, a kerület sajtóreferense az Indexnek egy közleményben leszögezte, hogy a belvárosi önkormányzat és Portikék között semmilyen rendszeres kapcsolat nem állt fent: „A Blikk állításaival ellentétben a belvárosi önkormányzat nem tudhatja, hogy ki volt akkor, vagy éppen jelenleg kicsoda Portik Tamás élettársa, hiszen sem Portik Tamással, sem cégeivel soha nem álltunk kapcsolatban.”
A közleményben arról is szó esik, hogy a Pápa Marianne cégének nyújtott kedvezmény nem kivételes, az előző bérlő kilakoltatása után minden bérlő elővásárlási jogot kapott.