Szabó Sándor szerint a kormányzat a szociális ellátás felelősségét igyekszik az önkormányzatokra terhelni, miközben az erre szánt forrásokat drasztikusan csökkenti. A politikus szegedi példát említve közölte, a város önkormányzata 2010-ben egymilliárd forintot kapott a központi költségvetésből pénzbeli szociális ellátásra, ez az összeg az idén 230 millió, jövőre pedig – a tervezet szerint – 115 millió forint.
Az MSZP ezért 53 milliárd forinttal nagyobb összeget szánna pénzbeli szociális támogatásokra, 20 milliárd forinttal emelné a gyermekek ingyenes étkeztetésére fordítható összeget, hogy a tanítási időn kívül is elérhető legyen a diákoknak ez a szolgáltatás, és jelentősen növelné a családtámogatásra fordítható forrásokat is – mondta a képviselő. A rokkantsági és rehabilitációs ellátásokra szánt keretet 24 milliárd forinttal emelnék meg. A szociális szektorban dolgozó mintegy 100 ezer ember bérrendezésére 30 milliárd forintot költetnének.