A képviselők fizetése viszont csökkenni fog: a kerületi polgármesterek nem kapnak plusz juttatást a közgyűlési munkájukért, a kompenzációs listáról bejutott képviselők illetménye pedig csökkenni fog. A képviselők korábban a főpolgármesteri illetmény 25 százalékát kaphatták, ezt most 15 százalékra csökkentenék.
A főpolgármester illetményét 2013 óta törvény szabályozza, helyettesei fizetését annak 70 és 90 százaléka között határozhatják meg. Tarlós István és helyettesei a főjegyző indítványa szerint hivatali autóra és hivatali telefonra is jogosultak.