Z. Kárpát Dániel, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese keddi sajtótájékoztatóján elfogadhatatlannak nevezte, hogy a kormány lényegében piaci árfolyamon kíván forintosítani. Arcátlannak nevezte a kettős mércét, miszerint a jobb módúak 180 forint körül végtörleszthettek, míg a nehezebb helyzetben lévők nagyobb teherrel szembesülnek és jogorvoslati lehetőségeiket is leszűkítették.
Az ellenzéki politikus szerint a kormány – az internetadóhoz hasonlóan – elmérte a helyzetet és nem számol társadalmi felháborodással. Azt mondta, hogy a kormány lényegében paktumot kötött a bankokkal.