Papcsák nem tartja kudarcnak az eredményt, mivel a képviselő-testületben „egál alakult ki, tehát egy patthelyzet”.
A Fidesz az évtizedek óta Zuglóban élő Rozgonyi Zoltánt indította a polgármesteri székért, de Karácsony Gergely legyőzte. Papcsák az új összeférhetetlenségi szabályok miatt parlamenti képviselőként nem indulhatott újra a polgármesteri pozícióért, de az áprilisi parlamenti választásokon egyéniben már elvesztette a Zuglót is magában foglaló választókerületet a baloldallal szemben, és csak listáról került a parlamentbe.