Szabó Tímea bekóstolta Kövér Lászlót, de beletört a foga
Tímea semmit sem tanul és semmit sem felejt.
A házelnök szerint 2010-ben Magyarország totális csődben volt, de a kormány az az ellenzéki és egyéb oldalakról érkező aknamunkák ellenére sokat tett azért az elmúlt négy évben a fennálló problémák megoldásáért. Kövér László szerint a kormány az emberek, a vállalkozások helyett a bankok, a multik és a monopolhelyzetben lévő szolgáltatók zsebében kezdett el turkálni, amire még nem volt példa.
A házelnök szerint a 2010-ben kétharmaddal megválasztott Fidesz-KDNP-kormány olyasmibe kezdett, amit még senki nem próbált: nem az emberek, a vállalkozások zsebében kezdett el turkálni, hanem a bankok, a multik, a monopolhelyzetben lévő szolgáltatók kasszájában.
Kövér László a dél-borsodi Mezőkövesden csütörtökön tartott lakossági fórumon azt mondta: Magyarország 2010-ben totális csődben volt, morális, szellemi, gazdasági és szociális értelemben egyaránt. A gazdasági és szociális válság miatt az a középréteg, amely „az országot cipelte a vállán”, az egzisztenciális katasztrófa szélére került – mondta. A házelnök ennek okaként a gazdasági válságot, a devizahitelek elszabadulását és a különböző közszolgáltatások emelkedő árait említette. Ezt a helyzetet kellett megoldani, és bár nem vagyunk még túl a problémán, nem oldottunk még meg mindent, de igen sokat tettünk az elmúlt négy évben az ellenzéki és egyéb oldalakról érkező aknamunkák ellenére – tette hozzá.
Kövér László kiemelte a devizahitelesek megsegítését és a rezsicsökkentés ügyét. A devizahitelek miatt 1 millió 300 ezer család élete végveszélybe került. A parlament döntése értelmében viszont minden banknak egyenként el kell számolnia az érintettekkel. A bankok ezermilliárd forintot loptak ki az emberek zsebéből – tette hozzá. A házelnök közölte, hogy olyan problémát oldottak meg, amelyet nem is lett volna szabad előidézni.
A rezsicsökkentésről szólva azt hangsúlyozta, hogy „a magukat baloldalnak nevező szocialisták”, számára érthetetlen módon, aggódtak a szolgáltató cégek profitjáért, és azt mondták, hogy a rezsicsökkentés nem fenntartható. Kövér László a munkahelyteremtés fontosságát hangsúlyozva felhívta a figyelmet arra, hogy ma 4 millió 170 ezer ember dolgozik, amire 22 éve nem volt példa.