Vona Gábor hétfőn bejelentette, hogy az újpesti időközi parlamenti választáson Urbán Flórián korábbi válogatott focistát indítja a Jobbik. A Jobbik elnöke olyan emberként jellemezte Urbán Flóriánt, aki már bizonyított, emellett határozott, egyenes, rendszerető, és tud küzdeni egy közösségért. Hozzátette: a jelölttel azonos értékrendet vall, ez segíti az együttműködést.
Vona Gábor elmondta azt is: eleinte pártjelölt indításában gondolkodtak, de értesültek arról, hogy Urbán Flórián is megméretné magát, így megkeresték, ő pedig vállalta, hogy a Jobbik színeiben indul. A jelölt kampányfőnöke Pörzse Sándor lesz, és a párt a legnagyobb erőkkel igyekszik segíteni őt – tette hozzá.