Szávay István szerint nem az érintett családokon kellene spórolni, hanem például a Nemzetstratégiai Kutatóintézeten vagy a Bethlen Gábor Alap működésén. Azt kérte: a kormány haladéktalanul intézkedjen a hiányzó, gyermekenkénti 10 ezer 200 forint folyósításáról.
Jelezte: ahogy korábban, úgy a következő költségvetési vitában is kérik majd a támogatások növelését, és fenntartják követelésüket, miszerint az egész rendszert át kell gondolni, a támogatásokra érdemteleneket ki kell szűrni, hogy a határon túli oktatási intézmények színvonala, versenyképessége erősödjön.