Civil kurázsi és politikai összefogás kell annak érdekében, hogy a baloldal leváltsa a Fideszt a fővárosban az őszi önkormányzati választásokon – jelentette ki a Fővárosi Közgyűlés szocialista frakciójának vezetője a közgyűlés hétfői ülését megelőző sajtótájékoztatón. Horváth Csaba hangsúlyozta, hogy az összefogás segítségével és minden jogi eszközzel meg kívánják akadályozni a Városliget tönkretételét, a múzeumi negyed megvalósítását. Az ellenzéki politikus tisztességtelennek nevezte, hogy „a leköszönő önkormányzat és főpolgármester” még fontos döntéseket hoz.
Úgy vélekedett, hogy a főpolgármester tovább rombol és kiárusítja a családi ezüstöt: a hűtlen kezelést súrolja az a tervezett döntés, amelynek keretében a főváros értékesíteni kívánja a Főgáz-részvénypakettet. Emellett „a legembertelenebb előterjesztésnek” nevezte Horváth Csaba „a szociálisnak csúfolt temetés” bevezetését.