A Gyurcsány-kormány idején jobb volt
Amíg nem történik meg a méltányos rehabilitáció, addig nem lehet csodálkozni azon, hogy a ma létező négy pártból három jobboldali.
Az LMP társelnöke úgy látja: az a kilátástalannak tűnő helyzet, amibe az MSZP került, nem elsősorban Mesterházy Attila felelőssége, ezért egyrészt a Gyurcsány-Bajnai kormányok a felelősek, illetve azok az „obsitos politikusok”, akiket a pártelnök megörökölt.
Az LMP-s Schiffer András sajnálja, hogy távozik az MSZP éléről Mesterházy Attila, akit korrekt politikai ellenfélként jellemzett, amikor az MTI-nek csütörtökön kommentálta a szocialista politikus bejelentését. Schiffer András szerint nyilvánvaló, hogy az április 6-i, majd a május 25-i választási eredmények után a politikai kultúra bevett szabályai szerint Mesterházy Attila lemondása „legalábbis a levegőben lógott”.
Az LMP társelnöke és frakcióvezetője csütörtökön az MTI-nek azt mondta, személyesen sajnálja az MSZP elnökének távozását, ugyanis azt gondolja, hogy az idei választási eredményektől függetlenül elég nagy munkát végzett a 2010-es választási vereséget követően, hogy egyáltalán életben tartsa az MSZP-t. Schiffer András egyúttal elismerését fejezte ki, mert szerinte Mesterházy Attilának az MSZP frakcióvezetői posztjáról nem kellett volna lemondania. Korrekt politikai ellenfélnek nevezte Mesterházy Attilát, akivel korrekt módon együtt tudott működni, és akinek ezért köszönetet mondott.
Közölte: az LMP nem szokott más pártok belügyeiről véleményt nyilvánítani és alapvetően tiszteletben tartja más pártszövetségek döntéseit, de az a „kilátástalannak tűnő helyzet”, amibe az MSZP került, nem elsősorban Mesterházy Attila felelőssége, ezért egyrészt a Gyurcsány-Bajnai kormányok a felelősek, illetve azok az „obsitos politikusok”, akiket a pártelnök megörökölt. Akárhogy is dönt az MSZP a pártelnök utódjáról, és akárhogyan játsszák le a meccseket az utódpártjaikkal, Gyurcsánnyal, Bajnaival és a többiekkel nem lehet legyőzni Orbán Viktort, ahogy nem lehetett 2010-ben vagy 2014-ben, úgy a jövőben sem – rögzítette álláspontját.
Schiffer András szerint bár ez nem az a pillanat, amikor illendő lenne kritizálni Mesterházy Attilát, emlékeztetett, hogy sokszor elmondta: viszonylag keveset tudtak meg arról, hogy Mesterházy Attila milyen Magyarországot szeretne.