Megismételte továbbá azt az álláspontját, amely szerint a következő években Közép-Európa lesz a kontinens gazdasági motorja. Ez egyébként az EU által nemrég kibocsátott előrejelzésből is kiolvasható – hívta fel a figyelmet.
A varsói miniszterelnöki hivatalban tartott tárgyalás után Donald Tusk kiemelte, hogy Orbán Viktor 2010-hez hasonlóan ezúttal is Lengyelországba látogatott elsőként a választási győzelmet követően. Ez is aláhúzza a hagyományosan jó lengyel-magyar baráti kapcsolatot, amely regionális szinten, azaz a visegrádi együttműködés tagállamait (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia) nézve is remek eredményeket hozott – fejtette ki a lengyel kormányfő, aki a Fidesz-KDNP választási győzelmét úgy értékelte, hogy a magyarok elismerték az Orbán Viktor vezette pártszövetség értékrendjét.