A Tisza Párt EP-képviselője ismét Magyarországot támadta Brüsszelben (VIDEÓ)
Deutsch Tamás kemény választ adott Lakos Eszternek az Európai Parlamentben.
Az MSZP, az Együtt-PM, a Jobbik, az LMP és a Seres Mária-féle SMS vesz részt az EP-választások előtti vitán, melyet május 23-án tartanak majd a parlamentben. A Fidesz nem válaszolt a felkérésre, a DK pedig nem hajlandó a Jobbikkal tárgyalni.
Várhatóan május 23-án este, a Parlamentben tartják az európai parlamenti választáson listát állító pártok vitáját – jelentette be az Együtt-PM által kezdeményezett hétfői egyeztetés után Karácsony Gergely. A megbeszélésen ebben állapodtak meg az MSZP, a Jobbik, az LMP és Seres Mária Szövetségeseinek ott megjelent képviselői. Karácsony elmondta, arról is sikerült megállapodniuk, hogy a vitát teljes sajtónyilvánosság előtt akarják tartani, de nem szeretnék, ha azt megzavarná a nézőközönség. Az esemény helyszínéül a szocialista Szanyi Tibor a parlament Delegációs termét javasolta – hangzott el. Szigorúan időkeretes vitát szeretnének, ahol mindenkinek esélye van elmondani az álláspontját – tette hozzá Karácsony.
Karácsony Gergely azt is kijelentette: „rendkívül szégyenteljesnek” gondolja, hogy a Fidesz válaszra sem méltatta a vitára vonatkozó kezdeményezésüket. Hozzátette: ettől függetlenül továbbra is nyitva tartják az ajtókat a most távol maradó, de az EP-választáson listát állító pártok előtt, legyen az a Fidesz, a Haza Nem Eladó Mozgalom vagy a Demokratikus Koalíció. Utóbbi képviselője, Kakuk György megjelent a megbeszélésen, de az egyeztetés előtt távozott is, arra hivatkozva, hogy a Jobbikkal nem tárgyalnak. Karácsony Gergely elmondta azt is, hogy a hétfői tárgyalás résztvevőinek egyetértésével nyílt levelet ír Orbán Viktor miniszterelnöknek, amiben megpróbálja újra rávenni arra, hogy „igenis tisztelje meg a magyarokat” és a Fidesz vegyen részt a vitán.
Az MSZP EP-listavezetője, Szanyi Tibor azt mondta, hogy a listát állító nyolc pártnak „kutya kötelessége” előzetesen bemutatni és megvitatni a programját. Hozzátette: a vita része a választási folyamatnak, és „ritka nagy agyamentség”, ha valaki azt gondolja, hogy az európai parlamentben fog vitázni, a magyar nép előtt viszont nem.