Közzétette a szélessávú szolgáltatásokhoz kapcsolódó frekvenciahasznosítási pályázatát csütörtökön honlapján a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A hatóság a Magyarországon mobiladat-forgalomra még nem használt 800 és a 2600 megahertzes (MHz) frekvenciasávokat, valamint a 900, az 1800 MHz-es, továbbá a 26 gigahertzes (GHz) sávokból még ki nem osztott részeket értékesíti. A pályázók 2014. június 16-án adhatják be jelentkezésüket. A meghirdetett frekvenciablokkok egyszeri értékesítési díjminimuma együttesen 104 milliárd forint. A nyertesek a frekvenciákat 2034-ig jogosultak használni.
Az NMHH célja a gazdasági verseny erősítése, és a szélessávú hálózatok kiépítésének gyorsítása. A szélessávra alkalmas és nem használt frekvenciák értékesítésével tovább növekednek Magyarországon a szélessávval ellátott területek, nagyobb lesz az elérhető le- és feltöltési sebesség is, így mindenkinek lehetősége lesz az információs társadalom aktív részesévé válni – emeli ki az NMHH közleménye.