Nem véletlen, hogy rengeteg német költözik Magyarországra: újabb térképet mutattak be, amely sok mindenre adhat magyarázatot

A térkép alapján világosan látszik, hogy Németországban és Franciaországban inkább van cenzúra, mint nálunk.

Van ok ünnepelni az Európai Unióhoz való csatlakozás tizedik évfordulóját? Erről tart előadást Václav Klaus volt cseh elnök Budapesten hétfőn, május 5-én a Danube Institute meghívására.
Magyarország és további hét kelet-közép-európai ország Európai Unióhoz való csatlakozásánakt tizedik évfordulójához érkezünk 2014 májusában. De a kérdés: mit ünneplünk és van-e mit ünnepelni az EU-hoz való csatlakozás évfordulóján? Erre keresi a választ Václav Klaus, Csehország korábbi elnöke Budapesten.
Václav Klaus május 5-én, hétfőn 17 órakor tart előadást a Magyar Nemzeti Bank Antall József központjában a budapesti Danube Institute felkérésére az EU-csatlakozás tíz évének mérlegéről. A közgazdász végzettségű Klaus 1992 és 1998 között Csehszlovákia utolsó és Csehország első miniszterelnökeként szolgált, majd 2003 és 2013 között Csehország államfőjeként folytatta politikai pályafutását. A Polgári Demokrata Párt alapítójaként és első elnökeként részt vett a cseh jobboldali, konzervatív tábor felépítésében.
A volt cseh elnököt Granasztói György és John O'Sullivan, a Danube Institute tiszteletbeli elnöke és igazgatója hívta meg Budapestre. A budapesti székhelyű Danube Institute célja, hogy eszmék, érvelések, viták és ösztöndíjak központja legyen Közép-Európa, különösen a visegrádi országok számára, a konzervativizmus és a klasszikus liberalizmus eszméire építve. Erősítenék a vitát a konzervatívok és a klasszikus liberálisok között, valamint közöttük és a demokratikus ellenfeleik között. Összekötőként szeretnének szolgálni Közép-Európa, valamint Washington, London és Nyugat-Európa között.
Az előadással kapcsolatos további információk, a részvételhez szükséges regisztrációs felület az alábbi linken keresztül érhetők el:
Az esemény Facebook-oldala.
RSVP: [email protected]