A dokumentum szerint az emberek nagy többsége kéri a Fidesz-KDNP 2010-ben megfogalmazott programjának folytatását – tette hozzá a CÖF alapítója. A március 29-ére meghirdetett Békemenet a budapesti Kossuth Lajos térről indul, majd a menetelők csatlakoznak a Fidesz-KDNP kampányzáró nagygyűléséhez a Hősök terén. Úgy fogalmazott: minden hazafit várnak a rendezvényre, annak érdekében, hogy közel egymillióan támasszák alá azt a jelképes hidat, amely az embereket elválasztó árkon átvezet. Csizmadia László emlékeztetett: a CÖF 2010-ben is átadta Orbán Viktor az általuk megfogalmazott társadalmi szerződést, amit szinte teljes mértékben teljesített a kormány. Ezért az idén is átadnak egy hasonló dokumentumot, amelynek összeállítása érdekében határon innen és túl 120 helyről gyűjtötték össze a polgárok ajánlásait és elvárásait.
Csizmadia közölte: a dokumentumban az anyaországi civilek felszólítják a kormányt, hogy támogasson minden, a határon túli magyarság autonómiájának irányába ható békés törekvést. „Polgáraink üzenik a világnak, hogy a magyarság, történelmi hagyományaihoz hűen továbbra is befogadó nemzet, és hazánkban nincs helye az idegengyűlöletnek, az antiszemitizmusnak, a rasszizmusnak és a keresztényellenességnek sem.” Fontosnak tartják, hogy a kormány továbbra is támogassa a családokat, hogy minél több gyermek szülessen. Hangsúlyozta, hogy a Békemenet szervezői soraikba várnak „minden magyar hazafit”, függetlenül etnikai, vallási, felekezeti hovatartozásától. Arról is szólt: információik szerint szélsőségesek meg akarják zavarni a menetet. Ezért arra kérnek mindenkit, hogy tartózkodjon a rosszindulatú molinóktól, feliratoktól. A baloldali pártok tervezett nagygyűlésére utalva azt mondta: március 30-án „viszonozzák a gesztust”.
Fricz Tamás szóvivő elmondta: azért tartanak Békemenetet március 29-én, hogy lezárják a posztkommunizmus korszakát, és ezzel befejezzék a rendszerváltást, illetve megkezdjék a nemzeti szuverenitásra épülő demokrácia korszakát. Ennek pedig erős civil társadalomra ás állampolgári öntudatra kell épülnie, amelynek el kell hoznia a magyar-magyar megbékélést - fűzte hozzá. Az MSZP az SZDSZ-szel karöltve a többi között ránk hagyta az ájult nyugatimádatot, az internacionalizmust, a kozmopolitizmust, a szolgalelkűséget és „a seggnyalás művészetét”. „Ez az, amitől meg kell szabadulnunk” – mondta Fricz Tamás. „Mostantól a mindenkori politikai elit semmit nem tehet meg nélkülünk” – foglalta össze hitvallásuk lényegét a szóvivő. Széles Gábor nagyvállalkozó arról beszélt, hogy a 2012. januári első Békemenet óta egyre nő a résztvevők száma, ezért nagy a valószínűsége annak, hogy ezúttal több mint egymillión vesznek részt a rendezvényen. A továbbiakban úgy vélekedett, hogy az ellenzék március 15-i nagygyűlése nem a nagy szélre figyelmeztető riasztás miatt maradt el, hanem egyszerűen azért, mert „nem szálltak fel annyian a buszokra”, mint amennyi résztvevőre a szervezők számítottak. Olyan vezetőkre nem lehet bízni az ország irányítását, akik még egy nagygyűlést sem tudnak megfelelően megszervezni – tette hozzá.
Bayer Zsolt publicista azt mondta: 2012-ben „a Békemenet mentette meg a magyar kormányt”, ugyanis nyugaton már eldöntött tény volt, hogy Orbán Viktort „bármi áron meg kell buktatni”. Bencsik András, a Magyar Demokrata főszerkesztője felhívta a figyelmet arra, hogy miközben a korábbi Békemenetek alkalmával a demokráciát akarták megvédeni, a cikluszáró Békemenet zarándokút lesz: azért mennek ki az utcára, hogy békés maradjon Magyarország. A Fidesz és a CÖF kapcsolatát firtató újságírói kérdésre válaszolva Csizmadia László azt válaszolta, hogy direkt nem koordinálnak a Fidesszel, ám „értelmes találkozások vannak”, hiszen egyértelmű, hogy nagyrészt ugyanazok a CÖF, illetve a Fidesz és Orbán Viktor támogatói. Egy, a CÖF reklámkiadásaira vonatkozó kérdésre, az MSZP volt elnökhelyettesére célozva a CÖF alapítója azt válaszolta, hogy azok a közelében sincsenek Somon Gábor 240 milliójának.