Navracsics Tibor a Kossuth Rádió vasárnap reggeli műsorában azt mondta: arra szerződtek 2010-ben, hogy Magyarország erős, versenyképes országgá váljon, és jó úton haladunk errefelé. Az elért eredmények között említette a 2,7 százalékos gazdasági növekedést, az ipari termelés és a foglalkoztatás bővülését és a rekord alacsony inflációt. Ennek a konszolidációnak a folytatásához kérnek felhatalmazást a választóktól – tette hozzá.
Az ellenzékről szólva a fideszes politikus felhívta a figyelmet arra, hogy az MSZP soha nem tagadta meg sem a Kommunisták Magyarországi Pártját, sem a Magyar Dolgozók Pártját, sem a Magyar Szocialista Munkáspártot. Ez az oka annak, hogy miközben mintha megtanulták volna, hogy miként kell viselkedni egy demokráciában, ha hirtelen reagálnak, akkor mégis előtör belőlük a százéves múlt – fűzte hozzá Navracsics Tibor.