Doros Juditnak, a Népszabadság újságírójának, Parti Nagy Lajos Kossuth-díjas költőnek, írónak, Pikó Andrásnak, a Klubrádió műsorvezetőjének és Tibori Szabó Zoltán publicistának, holokausztkutatónak ítélte oda idén a Szabad Sajtó-díjat az MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány. Az alapítvány idén 21. alkalommal döntött az elismerésekről, amelyeket – az Egyesült Államokban lévő Tibori Szabó Zoltán kivételével – a Pilvax étteremben vettek át a díjazottak vasárnap.
Mesterházy Attila, a baloldali ellenzék miniszterelnök-jelöltje a díjátadón arról beszélt: az 1848-as forradalom egyik legfontosabb követelése a sajtószabadság, a cenzúra eltörlése volt. Véleménye szerint ez ma is aktuális, az Orbán-kormány a médiatörvény elfogadásával, az állami hirdetések elosztásával mindent megtett azért, hogy uralma alá hajtsa a sajtót és korlátozza a szabadságát. Hangsúlyozta: a demokrácia egyik alapköve a tájékozott polgár, ehhez pedig az kell, hogy a médiában dolgozók objektíven tájékoztassák az embereket. Ma Magyarországon viszont erős jobboldali médiatúlsúly van, a köztelevíziót is párttévévé silányították – jelentette ki.